Allah Derdi de çareyi de  verdiği gibi her dert için bir şifa yaratmıştır bu sebeple Tedavi ediniz fakat haramla tedavi etmeyiniz...

(Ebu Davud Tıp 11)

Ey Allah'ın kulları tedavi olunuz çünkü Allah cc her derdin bir şifasını yaratmıştır, ihtiyarlık hariç...

(Hz. Muhammed SAV)

Allah'ın resulü SAV.
Ma enzelallahü daen illa enzelallahü şifaen.
Manası: Allah her gönderdiği bir dert içinde bir deva göndermiştir...

(Hz. Muhammed SAV)

Tedavi Edilebilen Bazı Hastalıklar
1 Kanser Türleri (Tıkla) 15 Sedef (Tıkla)
2 Astım, Bronşit (Tıkla) 16 Kolestural (Tıkla)
3 Prostat (Tıkla) 17 Miyom  (Tıkla)
4 Hepatit (Tıkla) 18 Kilo Alma (Tıkla)
5 Kısırlık (Tıkla) 19 Mantar (Tıkla)
6 İltihaplı Romatizma (Tıkla) 20 Monepoz (Tıkla)
7 Migren (Tıkla) 21 Sinüzit (Tıkla)
8 Sara Epilepsi (Tıkla) 22 Kas Erimesi (Tıkla)
9 Mide Ülseri (Tıkla) 23 Zayıflama (Tıkla)
10 Kemik Zarı İltihabı (Tıkla) 24 Guatrı (Tıkla)
11 Böbrek ve Safra Taşı (Tıkla) 25 Cilt Hastalıkları (Tıkla)
12 Bel ve Boyun Fıtığı (Tıkla) 26 Tansiyon (Tıkla)
13 Depresyon (Tıkla) 27 Reflü (Tıkla)
14 Şeker, Diyabet (Tıkla) 28 Siroz (Tıkla)

Hiç Bir Hastalık Yoktur Ki Şifası Olmasın,
Ölüm Haricinde..!

 

Tedavisi Mümkün Olan Bir Hastalık...

 Kas Erimesi

KAS HASTALIĞI NEDİR?
Kas hastalıkları, vücudumuzun hareket etmesini sağlayan kaslarımızı doğrudan tutan hastalıklardır. Yani kas hücrelerinin kendileri hastalanmışlardır ve ortaya çıkan belirtiler yalnızca bu duruma bağlıdır. Kasın kendi hastalığına miyopati denir.

KAS ERİMESİ BİR HASTALIK DEĞİLDİR
Kas erimesi, vücudumuzu hareket ettiren kasların hacminde küçülmedir. Bu durum yalnızca kasın kendi hastalıkları nedeni ile ortaya çıkmaz. Kas ile ilişkisi olan sinirler, sinirlere emir veren omurilik ve beyin dokularının hastalıklarında da kaslar erir. Örneğin boyun fıtığında, fıtığın ilgilendirdiği kaslarda erime olabilir. Multiple skleroz adı ile bilinen beyin hastalığında da geç dönemde kaslar erir. Beyinde damar tıkanıklığı da sonuçta benzer bir görünüme neden olabilir. Eğer belli kaslar kullanılmazsa da kaslar eriyebilir. Veya polinöropati adı verilen sinir hastalıklarında el ve ayak kasları eriyebilir. Buna çok sayıda örnek eklemek mümkündür. Bu durumların hiçbiri kasların hasta olduğunu göstermez. Başka bir durum nedeni ile kasların etkilendiğini düşündürebilir.
Aslında kas hastalıklarında kaslarda erime en önemli belirti değildir ve oldukça geç ortaya çıkar. Dolayısı ile kas hastalıkları ile ilgili disiplinlerin ilgilendiği asıl konu kas erimesi değil, kasların kendilerine ait hastalıklar nedeni ile kaslarda ortaya çıkan değişikliklerdir. Diğer hastalıklar kas hastalıklarının konusunun dışındadır.

KAS HASTALIKLARININ BELİRTİLERİ NELERDİR?
Kaslarımız vücudumuzu hareket ettirmekle yükümlüdür. Bu nedenle kas hastalıklarında güçsüzlük olur ve başlıca hareketlerimiz etkilenir. Öncelikle gövdeye yakın kalça ve omuz çevresindekiler olmak üzere çok sayıda kas etkilenebilir. Örneğin merdiven/yokuş çıkma, koşma, yürüme, kolları kaldırma, başı yastıktan kaldırma, bazen gözkapaklarını açma, yutma, başı yastıktan kaldırma, soluk alma etkilenebilir. Bazı kas hastalıklarında ise miyotoni adı verilen, kasın gevşeme güçlüğü sözkonusudur. Bu durumda hasta ilk hareketlerde tutukluk yaşar, harekete devam ettikçe rahatlar. Bazen de yürüme, koşma gibi eylemler sırasında normalden çok daha şiddetli bir yorulma ve ağrı, hatta bazen tükenme yaşayabilir. Sinirlerle kasların birleştiği bölgedeki hastalıklardan myasthenia gravis, daha hafif olarak ise kasılma sırasında enerji sağlayan sistemlerin (glikojen yıkılması, mitokondri) hastalıkları tipik örneklerdir. Kasılma sırasında hücredeki yağların yakılmasında sorun var ise açlık, belirtileri çok artırır. Bazı nedenler ise çok yaygın kas yıkımına neden olarak idrar renginin çok koyu olmasına neden olabilir (miyoglobinüri).

Tedavisi Mümkün Olan Bir Hastalık...

SAĞLIKLI BİR YAŞAM
DİLEKLERİMİZLE...

Geniş bilgi için iş veya cepten arayınız.

İş: 0326 413 01 77
GSM: 0555 347 62 53 - 0542 215 54 72

Hiç Bir Hastalık Yoktur Ki Şifası Olmasın, Ölüm Haricinde!